Prowadził wbrew zakazowi i po narkotykach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prowadził wbrew zakazowi i po narkotykach

Data publikacji 23.04.2009

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali podczas wieczornej eskapady kierowcę audi. 26-letni Łukasz W. nie był pijany, ale prowadził pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna nie tylko kierował po heroinie, ale też wbrew sądownemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za popełnione czyny. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się wczoraj wieczorem na ul. E. Platter. Policjanci z patrolu zauważyli brawurowo jadącego kierowcę audi. Natychmiast zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że mężczyzna nie jest pijany, jednak dalsze badania wyjaśniły zagadkę szybkiej jazdy.

Ustalono, że był pod wpływem narkotyków. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Nie dość, że kierował samochodem pod wpływem środków odurzających, to jeszcze jechał wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do listopada tego roku. Dzisiaj policjanci z dochodzeniówki przedstawią kierowcy zarzuty złamania sądowego zakazu kierowania autami i prowadzenia pod wpływem środków odurzających. Grozi za to do 3 lat więzienia.

dt, to