Złodziej z plebani zatrzymany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej z plebani zatrzymany

Data publikacji 22.04.2009

Gdy zauważył niedomknięte drzwi plebani, wszedł do środka. Zabrał stamtąd datki wiernych. Wychodząc natknął się na księdza. Podczas ucieczki porzucił część skradzionych pieniędzy oraz swój telefon komórkowy. Dziś rano kryminalni z Otwocka namierzyli Krzysztofa Ś. z Warszawy. Okazało się, że na swoim koncie ma też podobną kradzież. W szpitalu z jednej z sal zrabował laptopa pacjentowi.

Jak ustalili policjanci, 24-letni Krzysztof Ś. kilka dni temu przechodząc obok przykościelnej plebanii w Otwocku, zauważył, że wychodząca z budynku parafianka nie domknęła drzwi. Wykorzystał sytuację i już po chwili wszedł do środka. Jego łupem padły zebrane w czasie niedzielnej mszy datki wiernych.

Gdy wychodził, na jego drodze stanął jeden z księży tutejszej parafii. Ksiądz szybko zorientował się, że młody człowiek raczej o spowiedź nie przyszedł tu prosić. Zapytany o powód swojej obecności, zaczął uciekać. Za złodziejem natychmiast ruszył ksiądz. Przed drzwiami plebanii złapał mężczyznę. Ten jednak zaczął się szarpać. Wypadła mu część skradzionych pieniędzy. Na szczęście zanim uciekł w ręku księdza został jego telefon komórkowy. To zdecydowanie pomogło otwockim kryminalnym w ustaleniu złodzieja.

Mieszkaniec Warszawy został zatrzymany. Ustalono też, że Krzysztof Ś. w podobny sposób, nie zauważony przez nikogo wszedł na teren szpitala w Otwocku i z jednej z sal skradł laptopa wartości 1800 złotych. Za kradzież grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ak, js