9-latek sprawcą podpalenia - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

9-latek sprawcą podpalenia

Data publikacji 16.04.2009

Najpierw rozpalił ognisko, później od niego zapaliła się sterta słomy. Na szczęście 9-latkowi nic się nie stało. Strażacy szybko ugasili pożar. Policjanci z komisariatu w Nasielsku z kolei odnaleźli rodziców chłopca. Ci zobowiązali się naprawić szkodę.

Policjanci patrolujący teren gminy Nasielsk zauważyli kłęby dymu wydobywające się znad Kosewy. Powiadomili o tym dyżurnego, a następnie pojechali sprawdzić, skąd wydobywa się dym i co jest jego przyczyną. Jak się okazało, paliła się sterta poukładanej w kostki słomy. Na miejscu byli już strażacy, którzy próbowali ugasić ogień.

Wszystko wskazywało na to, że pożar był skutkiem podpalenia. W związku z tym policjanci przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu mienia i zaczęli wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Szybko wyszło na jaw, że sprawcą najprawdopodobniej jest 9-letni chłopiec, który nieopodal sterty rozpalił ognisko. Rodzice dziecka zobowiązali się do naprawienia szkody.

Policjanci przypominają, aby zwiększyć nadzór nad dziećmi. Piękna, wiosenna pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, często poza podwórkiem, bez nadzoru dorosłych. Pamiętajmy jednak, że małe dzieci mimo wielu przestróg, nie zawsze zdają sobie sprawę z efektów swego zachowania. Nasze pociechy, nie zawsze są wstanie przewidzieć, jak niebezpieczne skutki mogą mieć niektóre, nieprzemyślane ich działania.

 

ak, ij