Z banku do policyjnego aresztu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z banku do policyjnego aresztu

Data publikacji 15.03.2012

Policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej na Mokotowie zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który w jednym z banków przy ulicy Puławskiej próbował wyłudzić kredyt, posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Do policyjnego aresztu trafił także 51-latek, przy którym funkcjonariusze znaleźli dowód osobisty należący do innej osoby. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z mokotowskiej komendy zostali powiadomieni o próbie wyłudzenia kredytu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna składający wniosek o pożyczkę na kwotę15 tys. złotych, przedłożył w banku sfałszowane dokumenty, które miały dać mu zdolność kredytową.

Funkcjonariusze zatrzymali Krzysztofa M. na terenie placówki bankowej. Do policyjnego aresztu trafił również Wiesław Sz., który przyjechał z 48-latkiem do oddziału. Policjanci znaleźli przy nim dowód osobisty należący do innej osoby. Stróże prawa ustalili, że w połowie lutego jego właściciel złożył zawiadomienie o kradzieży dokumentu.

Wczoraj obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Wiesław Sz. odpowie za ukrywanie dokumentu, którym nie miał prawa wyłącznie rozporządzać, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia. Krzysztof M. odpowie za próbę wyłudzenia kredytu. 48-latek może trafić za kratki nawet na 8 lat.

ea/mb