Nielegalnie kopiował i sprzedawał - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie kopiował i sprzedawał

Data publikacji 16.04.2009

Prwaie 300 płyt z nielegalnie skopiowanym filmami, grami i plikami muzycznymi ujawnili funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy. Zatrzymali 19-letniego Huberta L., który na jednym z portali aukcyjnych handlował trefnym towarem. Rynkowa wartość zabezpieczonych płyt to ponad 15 tysięcy złotych.

Policjanci walczący na co dzień z przestępczością gospodarczą wczoraj przeprowadzili działania na terenie Gminy Góra Kalwaria. Otrzymali informację operacyjną na temat mężczyzny, który nielegalnie kopiuje i oferuje do sprzedaży pirackie płyty. Funkcjonariusze wcześniej ustalili, gdzie mieszka młody mężczyzna, zajmujący się tym procederem.

Tuż przed 19.00. policjanci byli w miejscu zamieszkania Huberta L. 19-latek bardzo się zdziwił, gdy zobaczył policyjne legitymacje. Jak stwierdził, myślał, że jego działalność nie zostanie wykryta. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Młody mężczyzna nielegalnie kopiował gry, filmy i pliki muzyczne, które następnie sprzedawał na jednym z portali aukcyjnych. Po zabezpieczeniu towaru i komputera, 19-latek został przewieziony do komendy. Tam przeliczono płyty, policjanci łącznie zabezpieczyli ich prawie 300. Wstępnie wartość płyt oszacowano na ponad 15 tysięcy złotych.

Po zebraniu wszystkich materiałów i dowodów policjanci przedstawią zatrzymanemu zarzut łamania ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Jego pirackie płyty nie trafią już na rynek. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

ea/hkk