To miał być kredyt na remont - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

To miał być kredyt na remont

Data publikacji 16.04.2009

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Pragi Południe udaremnili wyłudzenie kredytu bankowego. Jednocześnie zatrzymali 38-letnią kobietę, która posłużyła się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i w ten sposób chciała uzyskać 18 tys. złotych. Funkcjonariusze sprawdzają, czy Edyta G. nie dopuściła się już wcześniej podobnych czynów w innych bankach.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą dzięki wnikliwej pracy operacyjnej ustalili, że w jednym z oddziałów bankowych przy ulicy Grochowskiej kobieta będzie chciała wyłudzić kredyt.
Funkcjonariusze potwierdzili, że zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, które 38-letnia Edyta G. przedłożyła w banku jest sfałszowane. Policjanci pojawili się w okolicy placówki kilkanaście minut przed godziną, na która klientka była umówiona na podpisanie umowy kredytowej. 38-latka od razu, jak tylko się pojawiła wzbudziła zainteresowanie funkcjonariuszy. Nie potrafiła zapanować nad swoim zdenerwowaniem. Rozglądała się rozkojarzona wokół siebie, sprawdzała, czy nie jest obserwowana.

Policjanci zatrzymali 38-letnią Edytę G. Okazało się, że swoje fałszywe zaświadczenie zakupiła na jednym z bazarów, jak twierdziła za 1000 złotych. Kredyt, który usiłowała wyłudzić zamierzała przeznaczyć na remont mieszkania. Teraz jednak nic nie wyremontuje, a jeszcze poniesie odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwa.

dt, jw