Napadli na studenta z Kanady - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na studenta z Kanady

Data publikacji 15.04.2009

Pełniący na Pradze Północ służbę stołeczni wywiadowcy tuż po napadzie na studenta z Kanady, zatrzymali dwóch rozbójników i odzyskali skradzionego laptopa o wartości 2200 złotych. 32–letni Paweł B. pseudonim „Gudłej” i jego kolega 23–letni Karol B. trafili do celi. W tej chwili policjanci z Cyryla i Metodego prowadzą z nimi czynności procesowe. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Tuż po 23.00 do pełniących na Pradze Północ policjantów dotarł komunikat o napadzie w przejściu podziemnym na skrzyżowaniu ulic Targowej i Solidarności. Ofiarą był student z Kanady. Łupem trzech rozbójników padł laptop. Do okradzionego mężczyzny natychmiast podjechali policjanci, którzy zabierając go do radiowozu od razu wszczęli poszukiwania za napastnikami.

W tym czasie inna załoga Policji penetrując północnopraskie ulice, trafiła na odpowiadających rysopisowi sprawców. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców i odzyskali skradziony laptop. 32–letni Paweł B. pseudonim „Gudłej” i jego kolega 23–letni Karol B., przy którym policjanci znaleźli kastet, trafili do za kratki.

W tej chwili policjanci z północnopraskiej sekcji dochodzeniowo – śledczej wykonują z zatrzymanymi rozbójnikami czynności procesowe.

ea/mb