Uszkodził 6 samochodów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodził 6 samochodów

Data publikacji 15.04.2009

Trzy ople: dwie agila i jedna astra, mazda, toyota corolla i fiat palio weekend - to lista aut, które uszkodził 24-letni Kamil M. Powybijał szyby, porysował karoserie i oberwał lusterka w sześciu pojazdach. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów prewencji bezpośrednio po zdarzeniu. Sprawca miał 2 promile alkoholu we krwi. Grozi mu 5 lat więzienia.

Tuż po 22.00. policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego podjęli interwencję w związku ze zgłoszeniem o awanturującym się na ulicy Wspólna Droga młodym człowieku. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, dostrzegli kilka zdewastowanych samochodów, a zaraz potem dwóch szarpiących się między sobą mężczyzn. Po chwili okazało się, że jeden z właścicieli uszkodzonych samochodów starał się za wszelką cenę uniemożliwić ucieczkę pijanemu sprawcy.

Funkcjonariusze błyskawicznie opanowali sytuację. Rozdzielili mężczyzn i zatrzymali 24-letniego Kamila M. Wandal był pijany. Z relacji świadków wynikało, że 24-latek szedł chodnikiem wzdłuż ulicy i dewastował po kolei wszystkie zaparkowane tam samochody. Wybijał szyby, zarysowywał karoserie i obrywał lusterka. W ten sposób zdążył uszkodzić sześć aut: dwa ople agila, opla astrę, toyotę corollę, mazdę i fiata palio weekend. Starty oszacowano od 500 do 800 złotych w każdym aucie.

Policjanci przewieźli zatrzymanego do komendy. Tam zbadali stan jego trzeźwości. Miał 2 promile alkoholu we krwi. Trafił do izby wytrzeźwień. Pokrzywdzeni złożyli zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Kamil M. odpowie za uszkodzenie mienia. Dochodzeniowcy przedstawią mu 6 zarzutów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
 

 

ak, jw