Próbowali oszukać bank na 50 tys. złotych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali oszukać bank na 50 tys. złotych

Data publikacji 22.02.2012

Dwie osoby zostały zatrzymane podczas próby wyłudzenia kredytu. Tym razem w ręce mokotowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli Dominik K. oraz Sławomir S., którzy w jednym z banków przy pomocy sfałszowanych dokumentów starali się o pożyczkę w wysokości 50 tys. złotych. Wczoraj obydwaj usłyszeli już zarzuty. Za próbę oszustwa grozi im kara do 8 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z mokotowskiej komendy zostali poinformowani o próbie wyłudzenia kredytu. Z pierwszych informacji wynikało, że Dominik K. złożył w banku wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego w wysokości 50 tys. złotych. Do wniosku prawdopodobnie zostały załączone sfałszowane dokumenty. Kiedy 28-latek pojawił się w placówce, aby załatwić formalności został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Do policyjnego aresztu trafił również Sławomir S., który wpadł nieopodal banku. Jak się potem okazało 34-latek pośredniczył w dostarczeniu sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu oraz innych „lewych” dokumentów Dominikowi K.

Wczoraj policjanci przedstawili zarzuty mężczyznom. Odpowiedzą za próbę oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

ea/mb