Usiłowali oszukać bank na prawie 240 tys. złotych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali oszukać bank na prawie 240 tys. złotych

Data publikacji 20.02.2012

Cztery osoby zostały zatrzymane podczas próby wyłudzenia kolejnego kredytu. Tym razem w ręce wolskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadła 55-latka, która próbował wyłudzić prawie 50 tysięcy złotych w jednym z banków na warszawskiej Woli. Została zatrzymana, kiedy pojawiła się w banku odebrać pieniądze. Wraz z nią wpadł 39-letni Arkadiusz S., 38-letni Adam L. i 48-letnia Agnieszka G., którzy pomagali w tym przestępstwie. Dzisiaj sąd rozważy wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z wolskiej komendy zostali poinformowani o próbie wyłudzenia kredytu. Z pierwszych informacji wynikało, że Mirosława P. złożyła w banku wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego w wysokości prawie 50 tysięcy złotych. Do wniosku załączyła prawdopodobnie sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu. Kiedy 55-latka pojawiła się w placówce, aby odebrać pieniądze, czekali już na nią mundurowi.

Kobieta przyznała policjantom, że do banku przyjechała w towarzystwie dwóch znajomych, a dokumenty otrzymała od koleżanki. Kilka metrów od placówki funkcjonariusze zauważyli opisanych mężczyzn, siedzących w fordzie mondeo. Podczas przeszukania samochodu mundurowi znaleźli i zabezpieczyli reklamówkę z rożnego rodzaju zaświadczeniami oraz kilkanaście różnych pieczątek firmowych. 39-letni Arkadiusz S. i 38-letni Adam L. zostali zatrzymali. Cała trójka trafiła do policyjnej celi.

Dalsze czynności z zatrzymanymi wykonywali już śledczy. Dokładna analiza materiałów i zabezpieczonych dokumentów doprowadziła do zatrzymania 48-letniej Agnieszki G. Prawdopodobnie kobieta przygotowywała wszelkie dokumenty potrzebne do zawarcia umów bankowych.

Jak ustalili śledczy, Arkadiusz S., Adam L. i Agnieszka G. dwukrotnie na przełomie stycznia i lutego br. usiłowali oszukać bank. Za pierwszym razem, przekładając sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu, złożyli wniosek o kredyt na kwotę 40 tysięcy złotych, a w lutym, działając w ten sam sposób, usiłowali wyłudzić 150 tysięcy złotych. Dzięki czujności pracownika banku pieniądze nie zostały wypłacone.

Wczoraj cała trójka usłyszała po trzy zarzuty usiłowania oszustwa, natomiast Mirosława P. zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu. Dzisiaj sąd rozważy wniosek prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

ea/jb