Szybka interwencja uratowała mu życie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka interwencja uratowała mu życie

Data publikacji 14.04.2009

19 i 20-latek pobili i okradli mężczyznę, który zajmował poddasze w bloku przy ulicy Górczewskiej. W czasie gdy znęcali się nad swą ofiarą do akcji wkraczali mundurowi z wolskiej patrolówki. Być może dzięki tej szybkiej interwencji, nie doszło do tragedii. Oprawcy znaleźli właściwe miejsce, cele policyjnego aresztu.

Tuż nad ranem policjanci wolskiej patrolówki otrzymali polecenie sprawdzenia informacji dotyczącej awantury na poddaszu bloku przy ulicy Górczewskiej. Gdy weszli do klatki schodowej usłyszeli odgłosy bijatyki. Po wejściu do lokalu na podłodze znaleźli siedzącego, zakrwawionego mężczyznę. Obok niego stało dwóch mężczyzn. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni Marcin S. oraz 20-letni Paweł S. dotkliwie pobili 40-latka i ukradli mu telefon.

Policjanci wezwali na miejsce lekarza pogotowia ratunkowego, który zdecydował zawieźć pacjenta do szpitala. Pozostawionemu na obserwacji nie zagraża niebezpieczeństwo utraty życia. Sprawcy pobicia odpowiedzą za rozbój. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/kn