100 000 złotych zostało w banku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

100 000 złotych zostało w banku

Data publikacji 13.02.2012

W połowie czerwca z jednego z warszawskich banków Antoni K. próbował wyłudzić kredyt w wysokości 100 000 złotych. Wówczas mężczyzna posłużył się sfałszowanymi dokumentami. Dokumenty dostarczyła mu Halina K., która w miniony weekend została zatrzymana przez bielańskich policjantów. 55-latce grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W czerwcu, do policjantów zajmujących się przestępczością bankową dotarła informacja o tym, że mężczyzna posługujący się najprawdopodobniej sfałszowanymi zaświadczeniami o zarobkach i zatrudnieniu usiłuje wyłudzić w banku kredyt w wysokości 100 000 złotych. Wówczas policjanci z bielańskiej komendy zatrzymali Antoniego K.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że Antoni K. nie działał sam. Wszystkie niezbędne do uzyskania kredytu dokumenty dostarczyła mu Halina K. Dokumenty, zarówno poświadczające miejsce zatrudnienia jak i wysokość osiąganych dochodów były sfałszowane.

W miniony weekend policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 55-letnią Halinę K. Kobiecie już został przedstawiony zarzut za oszustwo i sfałszowanie dokumentacji. Grozi jej teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/eb