„Kredytobiorcy” trafili do policyjnej celi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kredytobiorcy” trafili do policyjnej celi

Data publikacji 10.02.2012

Trzej mężczyźni nielegalnie chcieli nabyć telewizor o wartości ponad 2100 złotych. Zbigniew B. zwrócił się o sprzedaż kredytowaną do jednego ze sklepów w Piasecznie. Michał Sz. i Marek M. pomagali mu w tym procederze. Jeden z nich pijany przyjechał do sklepu po kolegów. Cała trójka prawdopodobnie odpowie za usiłowanie wyłudzenia kredytu, a Michał G. za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Piaseczyńscy policjanci dostali dwa dni temu informację, że trzech mężczyzn będzie usiłowało wyłudzić kredyt. W tym celu mieli posłużyć się zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach, które nie jest prawdziwe. W związku z tym funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą niezwłocznie udali się do wskazanego sklepu. Już przed wejściem zauważyli dwóch „kredytobiorców”.

Po krótkim czasie mężczyźni udali się do sklepu. Od razu podeszli do punktu ratalnego, Zbigniew B. okazał zaświadczenie, na podstawie którego chciał zakupić telewizor.

Następnie zdarzenia potoczyły się już błyskawicznie. Mężczyźni zostali zatrzymani, a chwilę potem został również zatrzymany ich kierowca, Michał G., który podjechał pod sklep, aby odebrać swoich kompanów. Policjanci wylegitymowali kierowcę opla. Okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Wszyscy trzej zatrzymani zostali przewiezieni do komendy i osadzeni w policyjnych celach.

Po kilkunastu godzinach policjanci zatrzymali kolejną osobę do sprawy kredytu, którym okazał się Michał Sz. W wyniku przeszukania policjanci ujawnili przy mężczyźnie pieczątkę oraz czyste blankiety zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach, które sprawcy wykorzystali do popełnienia przestępstwa.

37-letni Zbigniew B., 39-letni Marek M. i 31-letni Michał Sz. prawdopodobnie odpowiedzą za oszustwo oraz posłużenie się sfałszowanymi dokumentami za co grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, a 32-letni Michał G. za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

ea/hkk
 

Film „Kredytobiorcy” trafili do policyjnej celi


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik „Kredytobiorcy” trafili do policyjnej celi (format flv - rozmiar 3.84 MB)