Przemycili 2000 paczek papierosów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycili 2000 paczek papierosów

Data publikacji 09.04.2009

Policjanci Mińska Mazowieckiego zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, Lyndę S. (l. 39) i Olgę P. (l. 36) zamieszanych w proceder handlu papierosami bez znaków akcyzy. Podczas kontroli auta, którym jechali „przemytnicy” znaleziono 2 tysiące paczek papierosów. Zatrzymanym przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania towarów bez znaków skarbowych. Lynda S. i Olga P. dobrowolnie poddali się karom.

Policjanci z Mińska Mazowieckiego kilka tygodni pracowali nad sprawą nielegalnego handlu papierosami bez znaków skarbowych. Z policyjnych analiz wynikało, że „kurierzy” prawdopodobnie przewożą towar przez Siennicę. Funkcjonariusze zaplanowali akcję na wczorajsze przedpołudnie. Obserwowali auta pędzące od strony Siennicy. W pewnej chwili zauważyli podejrzanego volkswagena, który idealnie pasował do opisu auta, którym mogą poruszać się sprawcy.

Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali samochód. Podróżowało nim dwoje obywateli Ukrainy: 39-letni Lynda S. i 36-letnia Olga P. Okazało się, że w aucie jest ukrytych 2 tysiące paczek papierosów różnych marek. Żadna z nich nie miała polskich znaków skarbowych. Właścicieli towaru zabrano do komendy, a papierosy zabezpieczono w policyjnym magazynie.

Lyndzie S. i Oldze P. przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania towarów bez znaków skarbowych. Gdyby papierosy dostały się na rodzimy rynek, to strata Skarbu Państwa z tytułu uszczuplonego podatku, mogłaby wynieść nawet 20 tysięcy złotych. Cudzoziemcy dobrowolnie poddali się karom. Każde z nich zapłaci po trzy tysiące złotych grzywny.

 

ak, dn