Ma opuścić mieszkanie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ma opuścić mieszkanie

Data publikacji 22.11.2011

Nowodworscy policjanci zatrzymali 40-letniego Marka P., który jest podejrzany o znęcanie się nad żoną. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna od dłuższego czasu gnębił psychicznie i fizycznie kobietę. Na razie objęty został dozorem policyjnym oraz na nakaz opuszczenia mieszkania.

Według ustaleń nowodworskich policjantów zatrzymany Marek P. od kilku lat znęcał się nad swoją żoną. Agresja narastała nie wiadomo, z jakiego powodu. Mężczyzna groził, krytykował i wyzywał kobietę. Kiedy ostatnio wszczął kolejną awanturę, pokrzywdzona poprosiła o pomoc policjantów. Mundurowi bezzwłocznie przyjechali na miejsce. 40-letni Marek P. został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

Po przesłuchaniu mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych, prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec Marka P. środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna otrzymał także nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną. Za znęcanie się nad członkami swojej rodziny, grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ij