Poszukiwany trzema listami trafił za kratki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany trzema listami trafił za kratki

Data publikacji 02.04.2009

Gdy dowiedział się, że rozesłano za nim listy gończe uciekł z kraju. Wczoraj wrócił i odwiedził swoją byłą dziewczynę. Chwilę później w kajdankach i w asyście policjantów szedł do radiowozu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wyuczył się na pamięć kilku danych personalnych, którymi posługiwał się na co dzień. Podczas legitymowania wyrecytował jedne z nich. Policjanci nie uwierzyli jego słowom. Dzisiaj zostanie przewieziony tam gdzie jego miejsce, do zakładu karnego.

Wczoraj w centrum Woli policjanci zatrzymali poszukiwanego za oszustwa trzema listami gończymi i dwoma nakazami doprowadzenia do zakładu karnego, 29-letniego Michała D. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności wyjechał z kraju i przez kilka lat ukrywał się za granicą. Wczoraj wrócił i odwiedził swoją byłą konkubinę. Podczas wizyty kilkakrotnie obraził oraz groził śmiercią matce dziewczyny. Kobieta o zdarzeniu natychmiast powiadomiła Policję.

Podczas legitymowania 29-letni Michał D. przekonany, że jego zdolności aktorskie pozwolą mu uniknąć odpowiedzialności, wyrecytował wyuczone dane personalne. Ku jego zdziwieniu funkcjonariusze nie uwierzyli mu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj zgodnie z nakazem sądu zostanie przewieziony do placówki penitencjarnej.

ea/eg