Pijana matka zgubiła w sklepie dziecko - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka zgubiła w sklepie dziecko

Data publikacji 01.04.2009

Mająca niemal 2 promile alkoholu we krwi matka, gdy robiła w hipermarkecie zakupy nawet nie zauważyła, kiedy jej 2,5 roczny synek wypadł z wózka. Wychodząc na ulicę z pustym wózkiem, prowadziła go jeszcze dobrych kilkadziesiąt metrów. Dopiero ochrona sklepowa poinformowała ją o tym, że zgubiła swoją pociechę. 37-letnia Agnieszka M. odpowie za to przed sędzią rodzinnym.

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich na Targówku skierowali do sądu rodzinnego sprawę, która miała swój początek w połowie lutego bieżącego roku. Dotyczyła ona pijanej matki, która opiekując się swoim 2,5 rocznym synkiem nie zauważyła nawet, kiedy wypadł jej z wózka, podczas robienia zakupów w jednym z hipermarketów. Ochroniarze widząc wtedy malucha bez opieki podnieśli alarm. Jeden z nich wybiegając na ulicę dostrzegł w odległości kilkudziesięciu metrów kobietę prowadzącą wózek. Gdy podszedł bliżej okazało się, że był on pusty, a od zupełnie zaskoczonej tym faktem kobiety czuć było alkohol.

Śródmiejski patrol Policji przewożąc 37-letnią Agnieszkę M. do komendy ustalił, że miała ona niemal 2 promile alkoholu we krwi. Kobieta usłyszała w związku z tym zarzut dopuszczenia swojego dziecka do przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 ( art. 106 kodeksu wykroczeń ). Niezależnie od tego materiały sprawy trafiły do zespołu do spraw nieletnich z Targówka, bowiem na tym terenie była zameldowana nieodpowiedzialna matka. Policjanci sprawdziwszy w jej domu sytuację opiekuńczo - wychowawczą przekazali sprawę do sądu rodzinnego.

dt, mb