Wniosek o areszt za przemoc wobec 80-letnich rodziców - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wniosek o areszt za przemoc wobec 80-letnich rodziców

Data publikacji 25.10.2011

Od kilku lat starsze małżeństwo zamieszkałe w gminie Sobienie-Jeziory, cierpliwie znosiło awantury i przemoc fizyczną jaką „obdarzał” ich 43-letni syn. Policjanci z posterunku w Celestynowie i z Sobieni-Jezior, zatrzymali mężczyznę. Dziś do sądu w Garwolinie, policjanci złożą wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Nadużywający alkoholu, 43-letni mieszkaniec gminy Sobienie-Jeziory, swoje frustracje i złość „wyładowywał” na swoich ponad 80-letnich rodzicach.

Jak ustalili policjanci z posterunku w Sobieniach-Jeziory, rodzice cierpliwie i to od kilku lat znosili upokorzenia, jakie serwował im syn. Każdy jego nocny powrót do domu okupiony był brakiem snu i musztrą, której poddawał niedołężnych rodziców. Wyzwiska, wulgaryzmy i przemoc fizyczna była w tym domu codziennością.

O upokorzeniach jakim poddawane były starsze osoby, została powiadomiona policja.

Funkcjonariusze po przeprowadzeniu wszelkich czynności potwierdzających informacje o panującej w tym domu przemocy fizycznej i psychicznej, zatrzymali 43-letniego mężczyznę. Wczorajszą noc spędził on w otwockim areszcie. Jeszcze dziś funkcjonariusze z posterunku w Sobieniach-Jeziory, skierują do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Przestępstwo znęcania się fizycznego lub psychicznego nad osobą najbliższą, czy nieporadną zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

dt, js