Poszukiwany 5 listami gończymi „stolarz” zatrzymany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 5 listami gończymi „stolarz” zatrzymany

Data publikacji 01.04.2009

Od 2005 roku prokuratury z całej Polski ścigały listami gończymi 56-letniego Józefa D. Ten skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, również za granicą. Do wczoraj. Został zatrzymany przez kryminalnych z Otwocka przed domem przyjaciółki, którą postanowił odwiedzić. Dzisiejszą noc spędził już w więzieniu.

Józefa D. ścigały prokuratury z Olsztyna, Wołomina, Warszawy, Rawy Mazowieckiej oraz z Lidzbarka Warmińskiego, celem doprowadzenia go do zakładu karnego. Tam miał do odsiedzenia wieloletnie wyroki za oszustwa i inne przestępstwa, których dopuszczał się na terenie całego kraju. Jak ustalono, przez ostatnie lata mężczyzna ukrywał się poza granicami Polski. Jak sam twierdzi, zajmował się tam stolarką. Operacyjna praca, jaką wykonali otwoccy kryminalni pozwoliła mieć pewność, że stolarz jest obecnie na ternie Polski. Kryminalni natychmiast po otrzymaniu sygnału o możliwym miejscu pobytu Józefa D. zorganizowali zasadzkę. 56-latek sądząc, że po tylu latach nikt go już nie szuka, przyjechał do Warszawy w celu odwiedzenia swojej przyjaciółki.

Przed jej domem czekał na niego „komitet powitalny”. Na widok funkcjonariuszy Józef D. podjął jeszcze próbę ucieczki. Bezskutecznie. Kryminalni obezwładnili stolarza i doprowadzili do otwockiej komendy. Po przesłuchaniu został odwieziony do zakładu karnego, gdzie po czterech latach ukrywania się w końcu i tak trafił.

ea/js