Prześladowca z zarzutami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prześladowca z zarzutami

Data publikacji 24.10.2011

Zatrzymany przez kryminalnych z Targówka 33–letni Karol Sz. uwięził byłą sympatię w swoim mieszkaniu. Groził jej, że jeśli do niego nie wróci, to ją zabije, a potem sam wyskoczy z okna 10 piętra. Śledzona przez byłego ukochanego od ponad roku studentka zdecydowała się w końcu zgłosić sprawę Policji.

Mieszkający na Targówku mężczyzna pozbawił byłą sympatię wolności. Aby ta nie mogła wyjść z jego mieszkania przy ulicy Kondratowicza, użył wobec niej siły. Para znała się od kilku lat. Nie była ze sobą od około roku. Od czasu zerwania bliższych kontaktów mężczyzna cały czas śledził ją i wysyłał smsy.

Policjanci z Targówka przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie o przestępstwie. Po zapoznaniu się ze sprawą, podjęli decyzję o zatrzymaniu prześladowcy. 33–letni Karol Sz. usłyszał zarzut pozbawienia wolności byłej sympatii. Może mu grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Prokuratura nie przychyliła się do wniosku policjantów z Targówka o zastosowanie wobec Karola Sz. dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyna do niczego się nie przyznał.

 

ak, mb