Próbował przekupić interweniujących policjantów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przekupić interweniujących policjantów

Data publikacji 24.10.2011

2 tysiące złotych, które obiecywał policjantom z Serocka 35-letni mieszkaniec Węgorzewa miało skłonić ich do odstąpienia od czynności. Andrzej W. został zatrzymany przez funkcjonariuszy prewencji do kontroli drogowej, kierowca miał we krwi prawie 2 promile alkoholu! Łapówka miała uchronić kierowcę przed konsekwencjami karnymi. Za popełnione przestępstwa 35-latkowi grozi teraz do 10lat więzienia.

Podejrzenia policjantów pełniących w niedzielę nocną służbę w okolicach Borowej Góry wzbudził tor jazdy poruszającego się ulicą Zegrzyńską mercedesa. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód a jego kierowcę poddać badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Już w trakcie kontroli interweniujący policjanci poczuli od mężczyzny wyraźną woń alkoholu a badanie alkomatem potwierdziło tylko ich przypuszczenia. Okazało się, że 35-latek ma we krwi prawie 2 promile alkoholu! Andrzej W. zdając sobie sprawę z powagi sytuacji i grożących mu konsekwencji w zamian za zapomnienie o całej sprawie zaproponował policjantom 2 tysiące złotych. Tym pogrążył się jeszcze bardziej.

Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa, policjanci oznajmili kierowcy, że jest zatrzymany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz obietnicę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

dt, rsz