Zatrzymany za znęcanie się nad rodziną - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 24.10.2011

Policjanci zatrzymali 42-letniego Sławomira B., który od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją siostrą i jej bliskimi. Mężczyzna był już wcześniej karany za tego typu przestępstwo i dostał wyrok w zawieszeniu. Tym razem najprawdopodobniej trafi do więzienia. Za tego typu czyny kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend siostra Sławomira B. postanowiła przerwać milczenie i o tym, co się stało, opowiedzieć śledczym. Od czerwca tego roku brat kobiety znęcał się psychicznie i fizycznie nad jej mężem oraz dwójką jej małych dzieci. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę.

42-latek jest znany miejscowym mundurowym, był już karany za tego typu przestępstwa oraz między innymi za kradzieże i groźby karalne. W więzieniu spędził prawie 4 lata swojego życia. Dwa lata temu za znęcanie się nad swoją rodziną usłyszał wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

Zawieszenie kary mija dopiero w grudniu tego roku. Wszystko wskazuje, więc na to, że tym razem Sławomir B. kolejny raz trafi do więzienia. Tym razem może w nim spędzić nawet 5 lat.

ea/rsz