Podpalił, by zabić dwie osoby? Aktualizacja - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalił, by zabić dwie osoby? Aktualizacja

Data publikacji 22.10.2011

Policjanci zatrzymali 27-letniego Rafała B. podejrzewanego o podpalenie budynku w Wesołej, w którym zginęli dwaj mężczyźni. Mężczyzna wpadł kilka godzin po zdarzeniu w ręce funkcjonariuszy w województwie lubelskim. Do wyjaśnienia zatrzymano również dwóch mężczyzn, którzy wydostali się z płonącego lokalu. Śledczy z Pragi Południe przeprowadzili czynności, które miały wyjaśnić okoliczności zdarzenia. 27-latek usłyszał zarzut zabójstwa jednym czynem dwóch osób. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Mężczyźnie grozi 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Policjanci z Wesołej otrzymali wieczorem zgłoszenie pożaru. Błyskawicznie pojawili się we wskazanym miejscu. Okazało się, że wewnątrz płonącego budynku znajdowali się ludzie. Szybko ustalono, że spłonęły dwie osoby.

Z zebranych już informacji wynika, że w budynku mieszkało 5 mężczyzn, którzy wspólnie pracowali na budowie. Tego wieczoru wszyscy spożywali alkohol. Kiedy położyli się spać, jeden z nich prawdopodobnie podpalił pomieszczenie na parterze, w którym spali inni mężczyźni i uciekł. Dwaj mężczyźni wydostali się z domu. Byli pijani. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani.

Jednocześnie rozpoczęły się poszukiwania sprawcy podpalenia. Kryminalni i dochodzeniowcy z Pragi Południe ustalali dokładny przebieg zdarzenia Czynności operacyjne doprowadziły ich do województwa lubelskiego. Tam miejscowi funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego Rafała B. Mężczyzna został przewieziony do Warszawy i osadzony w policyjnym areszcie.

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani, kryminalni i dochodzeniowcy z Pragi Południe ustalali dokładny przebieg zdarzenia. W efekcie przeprowadzonych czynności Rafał B. usłyszał w prokuraturze zarzut zabójswa jednym czynem dwóch osób. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

ak, jw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.74 MB)