Papierosy bez akcyzy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy

Data publikacji 20.10.2011

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informacje o mężczyźnie, który na bazarze w Falenicy trudni się handlem papierosami bez polskiej akcyzy. Funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego Romana M. w zasadzie na gorącym uczynku, w momencie, kiedy właśnie sprzedawał klientom nielegalne papierosy. Zabezpieczono 703 paczki papierosów.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą ustalili, że na terenie bazaru w Falenicy dochodzi do handlu nielegalnym towarem. Z pozyskanych informacji wynikało, że mężczyzna w średnim wieku przyjeżdża dostawczym samochodem i w nim przechowuje papierosy, które oferuje klientom w okazyjnych cenach.

Stróże prawa udali się na bazar. Podjęli obserwację. Po krótkim czasie zlokalizowali wskazywanego mężczyznę. Bardzo szybko przystąpili do zatrzymania, spostrzegli bowiem, że 38-latek sprzedaje przechodzącym osobom papierosy. Podczas interwencji funkcjonariusze zabezpieczyli 703 paczki papierosów, z których żadna nie posiadała znaków polskiej akcyzy skarbowej. Były to papierosy pochodzące zza wschodnich granic.

Roman M. usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

 

ak, jw