Bimbrownia rozbita, ujawniono 1100 litrów zacieru - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bimbrownia rozbita, ujawniono 1100 litrów zacieru

Data publikacji 20.10.2011

Policjanci z Sulejowa zlikwidowali domową wytwórnię bimbru, z której mógł pochodzić nielegalnie wytwarzany alkohol. Podczas przeszukania domu jednorodzinnego, w którym miała znajdować się podejrzana wytwórnia, odnaleziono i zabezpieczono 1100 litrów zacieru, z którego produkowano bimber. Policjanci sprawdzają teraz, kto mógł kierować bimbrownią. Taka osoba odpowie prawdopodobnie za nielegalny wyrób alkoholu domowym sposobem. Sprawa jest w toku.

Od dłuższego czasu policjanci z komisariatu w Sulejówku próbowali zdobyć informacje, które doprowadziłyby ich na trop nielegalnej bimbrowni, działającej na terenie miasta. Policjanci krok po kroku zbierali elementy przestępczej układanki. W rezultacie funkcjonariuszom udało się wytypować dom, w którym alkohol miał być produkowany i rozlewany.

Nagła wizyta policjantów całkowicie zaskoczyła właścicieli posesji. Po dokładnym przeszukaniu całego domu, policjanci odkryli w jednym z pomieszczeń beczki, po brzegi wypełnione zacierem. Okazało się, że w alkoholowym składzie znajdowała się aparatura do produkcji bimbru i ponad tysiąc litrów zacieru.

Policjanci będą teraz próbowali ustalić, kto był zamieszany w bimbrowniczy proceder. Według ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych produkcja bimbru na własny użytek jest czynem prawnie zabronionym i podlega karze do roku pozbawienia wolności. W przypadku produkcji znacznych ilości, kara ta może sięgać nawet 2 lat.

ea/dn