Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi odzyskali sprzęt alpinistyczny i zatrzymali złodzieja

Data publikacji 19.10.2011

Kilka dni temu do jednej z firm w Otwocku, która zajmowała się wykonywaniem prac na wysokościach, dokonano włamania. Skradziono wówczas specjalistyczny sprzęt alpinistyczny. Otwoccy dzielnicowi zatrzymali 26- letniego sprawcę kradzieży i odzyskali mienie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ten był poszukiwany listem gończym.

Po dwóch dniach od włamania do firmy, która prowadziła specjalistyczne prace na wysokościach, otwoccy dzielnicowi odzyskali skradzione wówczas mienie. Pasy wspinaczkowe, kamizelki alpinistyczne i urządzenia zjazdowe wróciły do właściciela. Było to możliwe, dzięki błyskawicznie wykonanej przez dzielnicowych pracy operacyjnej. Tego samego dnia zatrzymali oni również sprawcę włamania i kradzieży, a okazał się nim poszukiwany listem gończym 26-letyni mieszkaniec Otwocka, Łukasz A.

Po nocy spędzonej w otwockim areszcie, mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego, dodatkowo nie uniknie odpowiedzialności za włamanie i kradzież, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

dt, js