Odpowiedzą za rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozbój

Data publikacji 19.10.2011

Dwie sprawczynie rozboju zatrzymali wolscy policjanci. 17-letnia Patrycja G. i i 19-letnia Nadia P. napadły na kobietę, gdy ta wchodziła do swojego mieszkania. Do zdarzenia doszło przy ulicy Złotej. Łupem nastolatek padła torebka z zawartością dokumentów i telefonu komórkowego. Młode kobiety trafiły do policyjnej celi. Sąd zastosował wobec kobiet środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Wystarczył jeden telefon do komendy wolskiej policji, by sprawczynie rozboju zostały zatrzymane. Jak ustalili policjanci, Patrycja G. i Nadia P., zaatakowały młodą kobietę, gdy ta wchodziła do swojego mieszkania. Najpierw biły pokrzywdzoną po głowie pięściami, a gdy upadła kopały ją po całym ciele. Następnie 17-latka i 19-latka zabrały kobiecie torebkę i uciekły. Ich łupem padły dokumenty i telefon komórkowy. Całe zdarzenie zauważyli przypadkowi przechodnie, którzy ujęli agresywne nastolatki chwilę po przestępstwie. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali Patrycję G. i Nadię P. Obie noc spędziły w policyjnej celi. Poszkodowanej kobiecie została udzielona pomoc medyczna, na szczęście jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Niebawem 17-latka i 19-latka odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Wobec kobiet został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za to przestępstwo grozi według prawa kara pozbawienia wolności do lat 12.

ea/jk