Sprawcy rozboju na osobie niepełnosprawnej - zatrzymani - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju na osobie niepełnosprawnej - zatrzymani

Data publikacji 18.10.2011

Kilka dni temu w pociągu relacji Warszawa Wschodnia-Otwock, doszło do rozboju. Dwaj sprawcy napadli wówczas na niepełnosprawnego, 29-letniego mężczyznę. Wczoraj obaj napastnicy wpadli w ręce policji. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Niepełnosprawny 29-letni mężczyzna, który kilka dni temu wsiadł do pociągu relacji Warszawa Wschodnia-Otwock, padł ofiarą napaści. Jak ustalili prowadzący sprawę otwoccy policjanci, dwóch mężczyzn rozpoczęło z 29- latkiem rozmowę, a gdy inni pasażerowie opuścili przedział i pozostał już z nimi tylko on, sprawcy zarzucili mu jego własną kurtkę na głowę, wykręcili ręce i przystąpili do opróżniania jego kieszeni.

Łupem napastników padł, telefon komórkowy i portfel 29-latka. Wczoraj w południe policjanci z KRP I, pełniący służbę w centrum Warszawy, zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn. Po ich wylegitymowaniu okazali się nimi pochodzący z Suwałk 32- letni Andrzej M. i 27- letni Przemysław M. mieszkaniec podłódzkich Brzezin.

Podczas ich sprawdzania, przy 32-letnim Andrzeju M. funkcjonariusze znaleźli telefon, skradziony wówczas w pociągu do Otwocka. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do otwockiego aresztu. Dziś pod nadzorem prokuratora, zostaną przeprowadzone czynności mające ustalić poszczególny udział zatrzymanych mężczyzn w dokonanym w pociągu rozboju.

Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

dt, js