Wyłudził 13 tysięcy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził 13 tysięcy

Data publikacji 18.10.2011

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 20-letniego Daniela C. Mężczyzna nie bacząc na odpowiedzialność karna posłużył się podrobionymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach i wyłudził z banku 13 tysięcy kredytu. Teraz odpowie przed sądem za oszustwo. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją uzyskali informację na temat podejrzenia oszustwa. Od razu zajęli się sprawą.

Po przeanalizowaniu dokumentów zgromadzonych przez bank, stróże prawa wykonali niezbędne sprawdzenia i ustalenia operacyjne, które potwierdziły, że faktycznie 20-letni Daniel C. przedłożył sfałszowane zaświadczenia potwierdzające jego zatrudnienie i zarobki. Dzięki temu oszustwu udało mu się uzyskać 13 tysięcy kredytu.

Z informacji policjantów wynikało, że mężczyzna jedynie sporadycznie przebywa w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze namierzyli go jednak bardzo szybko. Rozpoznali 20-latka w okolicy biura pośrednictwa pracy, tuż obok komisariatu. Daniel B. był zaskoczony, że mężczyźni, którzy do niego podeszli, nie chcą zaoferować mu pracy, a zatrzymać.

Dziś prokurator zdecyduje o dalszym losie 20-latka. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia woności.

dt, jw