Bankowy oszust w potrzasku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bankowy oszust w potrzasku

Data publikacji 14.10.2011

Wczoraj po południu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ze Śródmieścia zorganizowali zasadzkę na kolejnego nieuczciwego kredytobiorcę. W ich sidła wpadł Maciej P. Zatrzymany mężczyzn, posługując się sfałszowanymi dokumentami, chciał wyłudzić sześć tysięcy złotych. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 8 lat więzienia.

Do policjantów zajmujących się przestępczością bankową dotarła informacja o tym, że mężczyzna posługujący się sfałszowanymi dokumentami, potwierdzającymi jego rzetelność, usiłuje wyłudzić w banku kredyt w wysokości 6 tysięcy złotych. Na miejsce pojechali policjanci ze Śródmieścia. Tam około 16.00 zatrzymano Macieja P., który właśnie przyszedł sfinalizować transakcję.

Po sprawdzeniu okazało się, że sprawca zdarzenia przedłożył w banku sfałszowane zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu. 43-latek noc spędził w policyjnym areszcie, a dzisiaj trafi do prokuratora, który zadecyduje o jego dalszym losie. Za czyn, którego dopuścił się grozi do 8 lat więzienia.

ea/to