Groził rodzinie nożem, siekierą i piłą mechaniczną - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził rodzinie nożem, siekierą i piłą mechaniczną

Data publikacji 08.09.2011

Podczas domowych awantur nożem, a także użyciem siekiery i piły mechanicznej groził żonie i dwóm córkom pozbawieniem życia. Kobieta i jej dzieci nie były w stanie już dłużej tolerować takiego agresywnego zachowania mężczyzny i o wszystkim poinformowały policjantów z komisariatu w Radzyminie. Ci zatrzymali 45-letniego Grzegorza I., który trafił do policyjnej celi. Prokuratura objęła mężczyznę policyjnym dozorem i zastosował wobec niego nakaz opuszczenie miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do rodziny.

Funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie zostali powiadomieniu o kolejnej awanturze domowej. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna miał grozić żonie i córkom pozbawieniem życia. Jak zeznała kobieta od kilku miesięcy jej mąż nie tylko pod wpływem alkoholu, lecz również na trzeźwo znęcał się psychicznie i fizycznie nad nią i dziećmi. Mąż i ojciec rodziny, popychał, szarpał za włosy i ubrania żonę i córki, używając przy tym niejednokrotnie słów wulgarnych i obraźliwych. Wielokrotnie trzymając w ręce nóż oraz informując, że użyje również siekiery i piły mechanicznej aby zrobić im krzywdę. Dbając o  bezpieczeństwo kobiet mundurowi zatrzymali mężczyznę oraz umieścili go w policyjnej celi.

45-letni Grzegorz I. już został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną. Zebrany materiał dowodowy, w tym przesłuchanie pokrzywdzonych kobiet i świadków, pozwolił prokuratorowi rejonowemu w Wołominie na zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, oraz zakazał mu zbliżania się do rodziny. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, ts