We troje po kredyt - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

We troje po kredyt

Data publikacji 20.08.2011

Trzy osoby usiłujące wyłudzić kredyt w wysokości 30 tys. złotych w jednej z placówek na Mokotowie usłyszało już zarzuty. 55-letnia Bożena W., 53-letni Paweł P. oraz 33-letnia Ewa J. chcąc nielegalnie uzyskać pożyczkę, przedłożyli sfałszowane zaświadczanie o zatrudnieniu i zarobkach. Jak się okazało, nie był to pierwszy raz, gdy zatrzymani chcieli wyłudzić pieniądze w tym oddziale.

Policyjni specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą na warszawskim Mokotowie ustalili, że przy ulicy Puławskiej ma dojść do wyłudzenia kredytu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna, który złożył wniosek o udzielnie pożyczki w wysokości 30 tys. złotych prawdopodobnie usiłuje oszukać oddział. Po sprawdzeniu dokumentów, z którymi przyszedł po kredyt 53-latek okazało się, że są one sfałszowane. Mężczyzna do placówki przybył z 55-letnią Bożeną W., z którą razem zaplanował oszustwo.

Mundurowi zatrzymali Pawła P. oraz Bożenę W. jeszcze przed wypłatą gotówki. 53-latek oraz jego 55-letnia znajoma przyjechali pod oddział razem z młodą kobietą. Jak się potem okazało 33-letnia Ewa J. kilka tygodni wcześniej wspólnie z 55-latką usiłowała oszukać tę samą placówkę na kwotę ok. 20 tys. złotych. I nie był to koniec przestępstw, jakie miała na swoim koncie Bożena W. Funkcjonariusze ustali, że 55-latka w lipcu wyłudziła również w tej samej placówce prawie 59 tys. złotych.

Zatrzymani zostali osadzeni w policyjni areszcie. Wszyscy usłyszeli już zarzuty za próbę wyłudzenia kredytu, a Bożena W. dodatkowo odpowie za wyłudzenie pożyczki. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ac