Zaatakowali w mieszkaniu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali w mieszkaniu

Data publikacji 19.08.2011

Mokotowscy policjanci zatrzymali 46-letniego Bolesława B. oraz 22-letniego Roberta C. Mężczyźni kilka dni wcześniej wtargnęli do mieszkania swojego znajomego, którego następnie pobili. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty za naruszenie miru domowego, pobicie oraz zniszczenie mienia. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Do jednego z mieszkań na terenie dzielnicy wtargnęło trzech mężczyzn, którzy następnie zaatakowali znajdujących się wewnątrz kobietę oraz mężczyznę. Napastnicy okładali pięściami lokatorów i porozrzucali znajdujące się w mieszkaniu rzeczy. Jak się okazało pokrzywdzeni znali napastników. O całym zajściu powiadomili policjantów.

Funkcjonariusze znając rysopis sprawców szybko ustalili i zatrzymali 46-letniego Bolesława B. oraz 22-letniego Roberta C. Mężczyźni tłumaczyli, że chcieli odzyskać rzekomo skradzione z terenu budowy narzędzia. 46-latek oraz jego 22-letni znajomy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Obaj odpowiedzą za naruszenie miru domowego. Bolesław B. dodatkowo usłyszał zarzut za pobicie za co grozi kara do 3 lat więzienia. Robertowi C. śledczy przedstawili zarzut za uszkodzenie mienia za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie trzeciego ze sprawców jest kwestią czasu.

 

ak, ac