Policjanci przerwali poszukiwanemu „przepustkę” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przerwali poszukiwanemu „przepustkę”

Data publikacji 18.08.2011

Przez tory kolejowe, na drugą stronę ulicy próbował uciekać 43-letni Robert D. Mężczyznę poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów zatrzymali po pościgu piaseczyńscy kryminalni. Jak ustalono, pół roku temu wyszedł on na przepustkę podczas odbywania kary pozbawienia wolności za rozbój i nie wrócił z niej do zakładu karnego.

Robert D. był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów. Nie wrócił z przepustki do zakładu karnego gdzie odbywał karę 3 lat pozbawienia wolności za rozbój. Mężczyzna nie przebywał pod wskazanym adresem. Gdy piaseczyńscy kryminalni dowiedzieli się, że 43-latek najprawdopodobniej przebywa w okolicach dworca PKP, przygotowali zasadzkę. Rano wypatrzyli mężczyznę wypatrzyli przy torach kolejowych. Gdy wyszedł na peron, kryminalni przystąpili do działania.

Na widok funkcjonariuszy 43-latek zaczął uciekać. Nie reagował na żadne polecenia policjantów do zatrzymania. Przebiegł przez tory kolejowe i zaczął uciekać na drugą stronę ulicy. Nic mu to jednak nie pomogło, po krótkim pościgu został zatrzymany.
Roberta D. natychmiast przewieziono do policyjnego aresztu, a potem do zakładu karnego.

dn/hkk