Liczyli na łatwy zarobek, a usłyszeli zarzuty - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Liczyli na łatwy zarobek, a usłyszeli zarzuty

Data publikacji 18.08.2011

Policjanci z komisariatu w Tarczynie przedstawili zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu do skrzyni ładunkowej samochodu ciężarowego, Rafałowi I., Sebastianowi R. i Damianowi M. Włamywaczom przeszkodził właściciel samochodu, który ujął jednego ze sprawców. Policjanci po kilku godzinach zatrzymali jego wspólników. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło trzy dni temu w nocy w miejscowości Prace Małe. Trzech mężczyzn najpierw obserwowało zaparkowany samochód ciężarowy. Gdy stwierdzili, że nie ma nikogo w pobliżu, pod osłoną nocy postanowili dokonać kradzieży z włamaniem. Mężczyźni byli już na posesji i forsowali kolejny zamek w skrzyni ładunkowej, wtedy zwrócili na siebie uwagę właściciela, którego zaniepokoił dobiegający od strony samochodu hałas. Na widok zbliżającego się mężczyzny, włamywacze rzucili się do ucieczki. Właściciel ujął jednego ze sprawców i przekazał w ręce funkcjonariuszy.

Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców. Po kilku godzinach mężczyźni zostali zatrzymani. Właściciel wycenił straty na kwotę 1500 złotych. 20-letni Rafał I., 23-letni Damian M. i 24-letni Sebastian R. usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

dn/hkk