Zarzuty dla właściciela 100 porcji marihuany i jego kolegi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla właściciela 100 porcji marihuany i jego kolegi

Data publikacji 17.08.2011

Kryminalni z Targówka wspólnie z policjantami z prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn. 19–letni właściciel 100 porcji marihuany został na trzy miesiące tymczasowo aresztowany. Jego 21–letni kolega znalazł się pod policyjnym dozorem. Wcześniej prokurator postawił mu zarzut poplecznictwa. Mężczyzna próbował uciec z workiem z marihuaną, który wyrzucił przez okno 19–latek.

Kryminalni z Targówka namierzyli związanego ze środowiskiem narkotykowym mężczyznę. Wspólnie z policjantami z prewencji otoczyli blok, w którym mieszkał. Gdy nabrali pewności, że był obecny w obserwowanym mieszkaniu, chcieli wejść do środka. Nikt nie otwierał im jednak drzwi.

W pewnym momencie stojący pod oknami policjanci z prewencji zauważyli i niezwłocznie zatrzymali 21–latka, który próbował uciec z workiem z marihuaną. Widzieli, że wyrzucił go przez okno mężczyzna, który mieszkał w obserwowanym mieszkaniu. Wtedy jeden z kryminalnych wszedł na balkon. Przez otwarte okno dostał się do pokoju. Znajdowały się tam dwie osoby – pijana 16–latka i 19–latek. Oboje udawali, że śpią.

21–letni kolega i 19–letni właściciel niemal 100 porcji marihuany trafili do komisariatu przy Chodeckiej, a mająca prawie 1,5 promila alkoholu we krwi 16–latka została przekazana rodzicom. Prokurator postawił 21  atkowi zarzut poplecznictwa, a 19–latkowi posiadania znacznej ilości narkotyków. 21–latek znalazł się pod policyjnym dozorem. 19–latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za udzielenie pomocy sprawcy przestępstwa może grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności., a za posiadanie znacznej ilości narkotyków do 8.

 

ak, mb