Zatrzymana za usiłowanie rozboju - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za usiłowanie rozboju

Data publikacji 17.08.2011

Zaledwie kilkunastu minut potrzebowali policjanci z metra, aby zatrzymać 28-letnią Magdalenę S. podejrzewaną o usiłowanie rozboju, do którego doszło w miniony piątek na stacji metra Politechnika. 28-latka zaatakowała 20-letnią kobietę, usiłując zabrać jej kartę płatniczą i torebkę. Magdalenie S. grozi do 12 lat więzienia.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło w miniony piątek około 16.00 na stacji metra „Politechnika”. Magdalena S. podeszła do kobiety, która korzystała w tym czasie z bankomatu. Wtedy to zaatakowała ją. Bijąc ręką po głowie próbowała odebrać pokrzywdzonej kartę płatniczą i wyrwać torebkę. Następnie w pośpiechu uciekła ze stacji. Poszkodowana kobieta o całym zdarzeniu powiadomiła dyżurnego komisariatu metra.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawczyni. W wyniku podjętych działań już po kilkunastu minutach 28-letnia Magdalena S. została zatrzymana. 28-latka prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania rozboju. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za rozbój grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

ak, mc