Areszt tymczasowy za kradzież dwóch rowerów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt tymczasowy za kradzież dwóch rowerów

Data publikacji 16.08.2011

Po 21.00 ochroniarze dużego centrum handlowego ujęli na gorącym uczynku sprawczynię usiłowania kradzieży roweru o wartości kilku tysięcy złotych. Po sprawdzeniu monitoringu okazało się, że jest to kolejna kradzież roweru dokonana przez 28-letnią Katarzynę M. Zatrzymana ma na swoim koncie kradzieże i włamania. Sąd zastosował wobec niej areszt tymczasowy na trzy miesiące.

 
 

Wieczorem po 21.00 ochrona dużego centrum handlowego ujęła na gorącym uczynku kobietę kradnącą rower. Operator monitoringu zauważył jak złodziejka podchodzi do stojaka, gdzie przypięte były rowery klientów centrum handlowego, następnie za pomocą dużych nożyc usiłuje odciąć linki zabezpieczające jednoślad. Ochroniarze złapali ją i zawiadomili śródmiejskich policjantów.
W czasie wstępnych czynności już było wiadomo, ze nie jest to jedyny taki czyn zatrzymanej. Pracownicy ochrony poinformowali interweniujących funkcjonariuszy, że dysponują nagraniami co najmniej jeszcze jednej takiej kradzieży. Po sprawdzeniu ustalono również, ze Katarzyna M. ma na swoim koncie wiele takich zdarzeń.

W tej chwili śledczy typują kolejne kradzieże rowerów, które miały miejsce w tamtej okolicy. 28-latka trafiła do sądu, który po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za czyn, którego się dopuściła grozi jej do 5 lat więzienia.

dn/to.