Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem

Data publikacji 16.08.2011

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali w sobotę Emila K. Jak ustalili funkcjonariusze, 19-latek pod nieobecność swojego wuja, włamał się do skrzynki narzędziowej, skąd ukradł elektronarzędzia. Swoim zachowaniem spowodował straty na sumę 1,5 tys. złotych. Detektywi przedstawili mieszkańcowi gminy zarzut kradzieży z włamaniem, do którego mężczyzna przyznał się i poddał dobrowolnie karze.

W sobotę dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim został powiadomiony o włamaniu do skrzynki narzędziowej. Na miejsce udali się policjanci dochodzeniowo-śledczy. Jak ustalili detektywi, skrzynka znajdowała się w piwnicy domu. Nie było jednak żadnych śladów włamania do pomieszczenia. Uszkodzona natomiast została kłódka zabezpieczająca wieko skrzynki. Z jej środka sprawca ukradł elektronarzędzia o wartości 1,5 tys. złotych. Policjanci sprawdzili, kto oprócz pokrzywdzonego miał jeszcze dostęp do piwnicy pod jego nieobecność.

Jeszcze tego samego dnia w ręce policjantów wpadł siostrzeniec pokrzywdzonego. Funkcjonariusze po zatrzymaniu 19-latka, osadzili młodego mężczyznę w policyjne celi. Po zebraniu materiału dowodowego, detektywi przedstawili mieszkańcowi gminy zarzut kradzieży z włamaniem. Emil K. przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

dn/ego/