Groził, zastraszał i wymuszał - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził, zastraszał i wymuszał

Data publikacji 16.08.2011

Trzymiesięczny areszt, taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze oraz grożenie świadkowi w toczącym się postępowaniu sądowym. Łukasza D. zatrzymali ursynowscy policjanci, krótko po tym jak sterroryzował swoją ofiarę nożem, żądając kilkunastu tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa 23-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Do ursynowskiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że jest zastraszany przez swojego znajomego. Z jego relacji wynikało, że Łukasz D. kilka minut wcześniej nakazał mu wsiąść do swojego samochodu, gdzie zażądał od niego kilkunastu tysięcy złotych. Mężczyzna najpierw pokazał mu gaz, a potem przyłożył mu nóż do kolana i groził śmiercią. Kiedy ustalił już warunki spłaty, wypuścił go z pojazdu.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania opla corsy, którym poruszał się sprawca. Już kilka minut po przyjęciu zgłoszenia zauważyli samochód, który zatrzymali do kontroli w rejonie ulicy Rabego. Za kierownicą siedział Łukasz D. Mundurowi znaleźli w jego samochodzie butelkę z gazem obezwładniającym, nóż, a w bagażniku maczetę. 23-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że Łukasz D. był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. 23-latek groził i zastraszał mężczyznę, ponieważ jest on świadkiem w toczącym się postępowaniu sądowym. W prokuraturze usłyszał dwa zarzuty za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

dn/mb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.21 MB)