Nietrzeźwy kierowca złamał trzy zakazy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca złamał trzy zakazy

Data publikacji 13.08.2011

Policjanci ze stołecznej drogówki zatrzymali kierowcę fiata. Mężczyzna nie dostosował się do trzech wyroków sądowych, które zabraniały mu kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Aby uniknąć kary podawał dane innej osoby.

Po 11:00 policjanci ze stołecznej drogówki, patrolujący ulicę Włodarzewską, zwrócili uwagę na kierowcę fiata, który jechał z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości, a podczas legitymowania podał dane innej osoby. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że osoba o takich danych nie istnieje. Ponadto wyszło na jaw, że kierowca nie dostosował się do trzech wyroków sądowych, które zabraniały mu kierowania pojazdem mechanicznym do kwietnia 2012 roku.

Na tym jednak nie koniec problemów Adama K. Badanie alkomatem wykazało, że jest pod wpływem alkoholu, miał 0,28 promila.

Teraz kierowca odpowie za popełnione przestępstwo, za które grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

 

dn