Dozór za kradzież skuterów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za kradzież skuterów

Data publikacji 11.08.2011

Policjanci z Bielan zatrzymali 17-letniego Piotra P., który na ulicy Wrzeciono kierował wcześniej skradzionym przez siebie skuterem. W toku dalszych czynności ustalona, że 17-latek jest sprawcą kradzieży, jeszcze jednego skutera oraz roweru. Po zatrzymaniu prokurator zastosował wobec Piotra P. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie za kradzież pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
 
 

Około 23.00 bielańskich wywiadowców zainteresował jadący na skuterze ul. Wrzeciono młody mężczyzna, bez kasku na głowie. Podczas kontroli okazało się, że skuter którym poruszał się 17-letni Piotr P. jest skradziony.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Natomiast policjanci podczas dalszych czynności w mieszkaniu 17-latka ujawnili kolejny skradziony i rozmontowany skuter oraz rower. W trakcie przesłuchania Piotr P. przyznał się zarówno do kradzieży skuterów jak i roweru. 17-latek wyjaśniał, że dokonał kradzieży dwóch skuterów, gdyż pierwszy ukradziony przez niego skuter okazał się niesprawny. Ukradł więc kolejny aby mieć części do naprawy.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy postanowił zastosować wobec Piotra P. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz 17-latkowi za kradzież pojazdów  grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

dn/tk