Kradł, by nie odcięli mu prądu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł, by nie odcięli mu prądu

Data publikacji 11.08.2011

20-letni Dominik K., 22-letni Damian K. oraz 19-letni Bartłomiej G. zostali zatrzymani przez wołomińskich policjantów tuż po kradzieży z włamaniem do volkswagena golfa. Mężczyźni usłyszeli już zarzut dotyczący włamania do samochodu, a następnie kradzieży radioodtwarzacza oraz dokumentów. Ponadto 20-letni Dominik K. usłyszał zarzuty dotyczące włamania do nissana, hondy, passata i próby kradzieży przedmiotów wartościowych, których jednak nie znalazł w pojazdach. Młodym mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję o wymiarze kary podejmie sąd.

Podczas patrolu nocnego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym poruszało się dwóch mężczyzn: 19-letni Bartłomiej G. i 22-letni Damian K.. Kierowca samochodu nie miał przy sobie prawa jazdy i dokumentów pojazdu. Obaj młodzi ludzie nerwowo się zachowywali, nie utrzymywali kontaktu wzrokowego z mundurowymi, byli niespokojni, nie potrafili podać powodu nocnej podróży po Wołominie. W trakcie kontroli policyjnej, kierowca pojazdu otrzymał sms-a, z treści którego wynikało, że jest jeszcze trzecia osoba, która na nich czeka w okolicy jednego z wołomińskich supermarketów.

Policjanci natychmiast powiązali to zdarzenie z informacją o włamaniu do nissana i próbą kradzieży wartościowych przedmiotów we wcześniejszych godzinach nocnych. Sprawdzenie terenu przyczyniła się do zatrzymania trzeciego mężczyzny, który na widok mundurowych podjął próbę ucieczki. 20-letni Dominik K. przyznał się do kradzieży radioodtwarzacza z golfa zaparkowanego na pobliskim parkingu. Na widok policjantów, kradziony przedmiot zapakowany do reklamówki położył na gzymsie budynku mieszkalnego, a charakterystyczną czerwoną kurtkę zdjął i wyrzucił w pobliskie krzaki, aby nie być rozpoznawalnym.

Policjanci zatrzymali 20-letniego Dominika K., 22-letniego Damiana K.,19-letniego Bartłomieja G. do wyjaśnienia sprawy. Podczas czynności policyjnych, Dominik K. poinformowal, że głównym powodem dokonanych przestepstw był brak pieniędzy na uregulowanie opłat za bieżące rachunki. Postanowił ukraść, by potem spieniężyć przedmioty i rzekomo zapłacic za prąd.

Trzej mężczyźni usłyszeli zarzut dotyczący włamania do golfa i kradzieży radioodtwarzacza samochodowego oraz dokumentów. Dodatkowo 20-letni Dominik K. usłyszał zarzuty dotyczące włamania do nissana, hondy, passata i próby kradzieży przedmiotow wartościowych, których jednak w pojazdach nie było. Przestępca nie mógł więc zrealizować zamierzonego celu .

20-letniemu Dominikowi K., 22-letniemu Damianowi K.,19-letniemu Bartłomiejowi G. grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję o wymiarze kary podejmie sąd.

ea/wz