Zatankowali i nie zapłacili - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatankowali i nie zapłacili

Data publikacji 11.08.2011

Mokotowscy funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego Dariusza G., 57-letniego Zbigniewa S. oraz 30-letniego Mariusza W. Mężczyźni na jednej ze stacji benzynowej zatankowali pojazd za kwotę prawie 360 złotych i nie uiścili należnej opłaty. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie i już usłyszeli zarzut za kradzież za co grozi im kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Mokotowa otrzymali informację, że przy ulicy Woronicza trzech mężczyzn zmienia w samochodzie tablice rejestracyjne z polskich na zagraniczne. Niezwłocznie udali się na poszukiwania nissana. Po niedługim czasie zatrzymali pojazd do kontroli. Kierowcą okazał się 32-letni Dariusz G., a pasażerami 57-letni Zbigniew S. oraz 30-letni Mariusz W. Jak się okazało, była zaklejona również znajdująca się na przedniej szybie naklejka z numerem rejestracyjnym. Funkcjonariusze szybko ustalili, w jakim celu mężczyźni zamaskowali autentyczne tablice w pojeździe.

Uwadze mundurowych nie umknęło, że wlew do baku paliwa jest otwarty i brudny. Podejrzewali, że poruszający się nissanem mogli dokonać kradzieży paliwa na jednej z pobliskich stacji benzynowych. W związku z tym udali się na stację, z której kierunku poruszało się auto. Na miejscu policjanci ustalili, że kilka minut wcześniej doszło tam do kradzieży paliwa na kwotę około 360 złotych. Mundurowi dowiedzieli się również, że sprawcy poruszali się nissanem na zagranicznych numerach. W trakcie rozpytania mężczyźni przyznali, że skończyła im się benzyna i wtedy wpadli na pomysł kradzieży.

Policjanci zatrzymali Dariusza G., Zbigniewa S. oraz Mariusza W. i osadzili ich w policyjnym areszcie. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty za kradzież za co grozi ima kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ac