Zaatakowali staruszkę przy windzie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali staruszkę przy windzie

Data publikacji 09.08.2011

Dwóch złodziei z Legionowa zatrzymali policjanci z Białołęki. Mieli przerwę, gdy usłyszeli w radiostacjach komunikat o kradzieży. Nie tracąc cennych minut przerwali ją. Szybko dotarli do pokrzywdzonej, której trzech chłopców wyrwało torebkę.

 

O godzinie 15.15 trzech chłopców zaatakowało przy windzie w jednym z bloków przy ulicy Pancera kobietę. Wyrwali jej torebkę z pieniędzmi i uciekli w stronę ulicy Świderskiej. Przebywający na przerwie policjanci z Białołęki słysząc komunikat o zdarzeniu, niezwłocznie ruszyli kobiecie na pomoc. Zabrali ją do radiowozu i zaczęli szukać sprawców.

Podczas poszukiwań na ulicy Światowida dwóch chłopców na widok radiowozu rozdzieliło się. Policjanci podbiegli do nich. Kobieta rozpoznała w nich sprawców kradzieży. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nich należące do pokrzywdzonej papierosy i zapalniczkę. Chłopcy mieli także w kieszeniach pieniądze. Powiedzieli, że zarobili je sami.

Dzisiaj 16 – latkiem zajmą się policjanci z zespołu do spraw nieletnich, a 17 – letnim Dawidem P. policjanci z „dochodzeniówki”.

mb, ec