2 miliony rubli w rękach 16- latka - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

2 miliony rubli w rękach 16- latka

Data publikacji 02.08.2011

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich wyjaśnili sprawę kradzieży złotej biżuterii, dolarów oraz 2 milionów białoruskich rubli. Sprawcą okazał się 16- letni mieszkaniec Otwocka. Sprawa ta znajdzie teraz swój finał w otwockim sądzie do spraw nieletnich.

 

 

 
 
 

W ubiegłym tygodniu z jednego z przedsiębiorstw działających na terenie Otwocka, skradziono damską torebkę. Należała ona do obywatelki Białorusi, wewnątrz znajdowała się biżuteria, 400 dolarów amerykańskich oraz dwa miliony białoruskich rubli.

Policjanci z Otwocka, którzy na co dzień zajmują się sprawami związanymi z przestępczością nieletnich, wpadli na trop sprawcy tej kradzieży.

W ich rękach znalazł się 16- letni mieszkaniec Otwocka, posiadający przy sobie znaczną ilość gotówki. Mundurowi podczas ustalania, w jaki sposób młodzieniec wszedł w jej posiadanie, połączyli sprawę niedawnej kradzieży z przedsiębiorstwa.

Była to decyzja jak najbardziej słuszna. 16- latek przyznał się do kradzieży damskiej torebki, policjanci ustalili, że wyroby ze złota i dolary chłopak sprzedał, a białoruską walutę ( 2 miliony ) pochował i częściowo zniszczył nie mogąc jej nigdzie wymienić.

Funkcjonariusze dotarli także do osoby, która zakupiła od nieletniego złoto i dolary. Wyroby jubilerskie i amerykańska waluta wróciła już do właścicielki. Policjanci odzyskali również większość ukrytych i nie zniszczonych przez nieletniego rubli.

Sprawą tą zajmie się teraz sąd rodzinny w Otwocku.

 

dn/js