Sprawcy rozboju trafili pod policyjny dozór - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju trafili pod policyjny dozór

Data publikacji 02.08.2011

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju w Michałowicach. Napastnicy pobili pokrzywdzonego, a następnie zabrali mu 400 złotych, papierosy, butelkę wódki i piwo. Grozi im do 12 lat więzienia.


 

Kiedy policjanci zostali powiadomieni o rozboju i dotarli do pokrzywdzonego było krótko po godzinie 18. Natychmiast udali się z nim w poszukiwaniu sprawców. W drodze dowiedzieli się, że sprawcy podeszli do mężczyzny i zażądali pieniędzy na alkohol. Kiedy spotkali się z odmową uderzyli poszkodowanegi i szrpali go, a później zabrali zakupione przed kilkoma minutami papierosy, butelkę wódki i piwo.  W trakcie ustalania szczegółów, w  Michałowicach policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, których rysopis odpowiadał przekazanemu przez poszkodowanego. Obydwaj jechali na rowerach, a tor jakim się poruszali wskazywał na to, że nie do końca byli trzeźwi.

Łukasz G. oświadczył, że pojazd którym jechał…znalazł w lesie. Przy nim był plecak z zawartością, a w koszyku papierosy, 1 butelka wódki i piwo. 29-latkowi towarzyszył 18-letni Bartłomiej T. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzut rozboju oraz kierowania pojazdem po alkoholu. Okazało się bowiem, że są pijani.  Prokurator rejonowy zastosował wobec nich dozór policyjny.

 

 

dn