Posiadał broń bez zezwolenia - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał broń bez zezwolenia

Data publikacji 01.08.2011

Policjanci z Łomianek realizując czynności do jednej z prowadzonych spraw, udali się na teren miejscowej posesji. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili broń myśliwską. Jak się okazało, sztucer był zarejestrowany jako utracony na terenie Niemiec. Mundurowi ustalili, że broń należała do gospodarza posesji. Policjanci zatrzymali 65-letniego mieszkańca Łomianek. Wczoraj prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

W sobotę rano policjanci z Łomianek realizując czynności do prowadzonej sprawy, udali sie na teren jednej z miejscowych posesji. Z informacji, które posiadali wynikało, że może tam przebywać sprawca włamania. W trakcie przeszukania ujawnili jednak broń myśliwską. Jak ustalili funkcjonariusze posiadał ją nielegalnie gospodarz posesji. Po sprawdzeniu okazało się, że myśliwski sztucer był poszukiwany. Broń zarejestrowana została jako utracona na terenie Niemiec.

Policjanci zatrzymali 65-letniego mieszkańca Łomianek i osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia.Wczoraj prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Za nielegalne posiadanie broni palnej grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

ec