10 lat więzienia za kradzież rozbójniczą - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

10 lat więzienia za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 31.07.2011

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali w nocy mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Sprawca zdarzenia pobił swoją ofiarę w sklepie na oczach ekspedientki, a następnie zabrał kilka butelek piwa. Za czyn, którego się dopuścił grozi kara do 10 lat więzienia.

Do oficera dyżurnego Śródmieścia po 3.00 w nocy wpłynęła informacja o awanturze w sklepie nocnym przy Al. Jerozolimskich. Interweniująca załoga bardzo szybko ustaliła, że nie była to awantura tylko jeden z klientów sklepu, który kupował piwo został zaatakowany przez dobrze zbudowanego mężczyznę. Sprawca wszedł bez słowa do sklepu po czym zabrał z lady kilka butelek piwa należącego do pokrzywdzonego. Gdy ten zwrócił mu uwagę rozjuszony napastnik uderzył go kilkakrotnie w twarz, po czym zabrał piwo i wyszedł ze sklepu.

Funkcjonariusze po ustaleniu dokładnego wyglądu rozpoczęli jego poszukiwania. Po kilku minutach na ul. Nowogrodzkiej zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. 28-letni Krzysztof S. trafił do izby wytrzeźwień.

Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Grozi za to do 10 lat więzienia. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

to, mm