Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znieważenie funkcjonariusza i znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 13.07.2011

Wczoraj sędzia podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu Janusza R. na okres trzech miesięcy. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Leszna, po tym jak zostali wezwani na interwencję domową. Mieszkaniec gminy zachowywał się agresywnie w stosunku do członków swojej rodziny, a w trakcie interwencji znieważył policjanta. Funkcjonariusze zatrzymali Janusz R. i osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz znęcania się nad osobą najbliższą.

Przed południem policjanci z Leszna zostali wezwani na interwencję. Zgłoszenie dotyczyło awantury domowej. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce okazało się, że mieszkaniec gminy zachowywał się agresywnie w stosunku do członków swojej rodziny, groził pozbawieniem życia. Mężczyzna nie reagował na polecenia wydawane przez mundurowych. Janusz R. znieważył również interweniującego funkcjonariusza. Policjanci zatrzymali 60-latka, którego doprowadzili do policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu.

Następnego dnia detektywi z komisariatu w Lesznie przedstawili Januszowi R. zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz znęcania się nad osobą najbliższą. Wczoraj sąd zastosował wobec 60-letniego mieszkańca lesznowskiej gminy areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

/ego/pz